Придніпровська регіональна служба ДВСКН
 
Накази:
<< до вибору документу  |  наступний документ >>


ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

Н А К А З

N 39 від 25.07.03; м.Київ

Щодо видачі ветеринарних  документів на
експорт вантажів, підконтрольних службі
державної ветеринарної медицини

За повідомленням Департаменту ветеринарії Мінсільгоспу Російської Федерації при надходженні продукції та сировини тваринного походження із України в Росію встановлені факти порушень "Инструкции по ветеринарному клеймению мяса" та "Инструкции о порядке выдачи ветеринарных сопроводительных документов на подконтрольные госветнадзору грузы", які затверджені Міжурядовим комітетом по співробітництву в галузі ветеринарії держав учасниць СНД на його засіданні 22 жовтня 1998 року в м. Ташкент.

Факти порушень викладені в листі перевірено з виїздом на місце. При огляді вантажів встановлено, що на частині туш відсутні овальні клейма в області лопатки, стегна, клейма не встановленої форми - прямокутні, частина клейм розмита і не читається, не на всіх блоках є етикетки маркування.

Встановлені факти видачі ветеринарних свідоцтв для відправки продуктів і продовольчої сировини в країни-учасниці СНД українською мовою, різними чорнилами. В ветеринарних свідоцтвах не вказано маршрут переміщення, на збірний вантаж не зазначені всі виробники, кількість місць продукції вказаних в ветсвідоцтвах не відповідає фактичному показнику тощо.

Так, на митному посту "Филевский" було затримано 20 тонн фаршу курячого, виробництва ТОВ "Агро торг - 3" (м. Донецьк), в ветеринарному свідоцтві не вказана інформація по маркуванню продукції, маршрут транспортування вантажу, не зазначено походження сировини, з якої виготовлено фарш.

Із-за невідповідності вимогам Інструкції по клеймуванню м'яса, було повернуто в Україну м'ясо яловичини в напівтушах в кількості 39,0 тонн, яке надійшло з ТОВ "Торговий дом "Запорожье мясо" на адресу ЗАТ "Микояновський м'ясокомбінат" по ветеринарних свідоцтвах виданих Запорізькою міською лікарнею ветеринарної медицини. Також повернуто в Україну м'ясо яловичини збірне в напівтушах і заморожених блоках, загальною вагою 36,0 тонн, яке надійшло з ПП "Юра-Макс" та ПП "Модус -2002" на фірму ТОВ "Глобал Комтерс" і "Омега фарм транс" по ветеринарних свідоцтвах виданих Львівським міським управлінням ветеринарної медицини.

Враховуючи вищезазначене та з метою недопущення подібних випадків,

НАКАЗУЮ:

1. За недостатній контроль щодо дотримання "Инструкции по ветеринарному клеймению мяса" та "Инструкции о порядке выдачи ветеринарных сопроводительных документов на подконтрольные госветнадзору грузы" вказати Головним державним інспекторам ветеринарної медицини Донецької, Запорізької, Львівської областей (Пригодін А.В., Стулова В.В., Куртяк Б.М.):

1.1. Притягти до відповідальності спеціалістів ветеринарної медицини винних за порушення зазначених нормативних документів.

2. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя:

Взяти під особистий контроль питання видачі ветеринарних документів і клеймування м'яса при відправці вантажів на експорт до країн-учасниць СНД у відповідності до вимог "Инструкции по ветеринарному клеймению мяса" та "Инструкции о порядке выдачи ветеринарних сопроводительных документов на подконтрольные госветнадзору грузы"".

Заборонити видачу супровідних ветеринарних документів без попереднього огляду вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини.

Не допускати видачі супровідних ветеринарних документів на вантажі, підконтрольні службі ветеринарної медицини в країни-учасниці СНД українською мовою, різними чорнилами (крім підпису).

При виписці супровідних ветеринарних документів обов'язково вказувати маршрут транспортування, маркування м'яса, а при відправці готової продукції зазначати походження сировини.

Не допускати до експорту м'ясо клеймоване для використання в межах України, клеймами невстановленої форми та такими, що не читаються.

3. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті:

Вказати спеціалістам регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті щодо прийняття ними безпосередньої участі в оцінці санітарного стану транспортних засобів перед завантаженням, в контролі процесу завантаження продукції, сировини тваринного походження.

Лише при відповідності вантажу нормативно-законодавчим актам дозволяти експорт за межі України поставивши на ветеринарних свідоцтвах відмітку "експорт дозволено" та особисту номерну печатку лікаря ветеринарної медицини пункту держветсанконтролю та нагляду.

Не допускати до експорту підконтрольну продукцію з тих м'ясопереробних підприємств, які не мають дозволу Держдепартаменту ветмедицини і на яких відсутній державний ветеринарно-санітарний контроль.

Персональну відповідальність за недотримання вимог наказу несуть головні державні інспектори ветеринарної медицини АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Контроль на виконання наказу покласти на Управління державної інспекції ветеринарної медицини.

П.І.Вербицький<< до вибору документу  |  наступний документ >>


 
До початку сторінки   |  Головна сторінка   |  Написати листа